Pas à pas

víno s tělem i duší

Přivezli jsme nová vína

Minulý týden dorazila dodávka nových vín, která rozhodně stojí za to ochutnat. Domaine du Pesquier nabízí vynikající vína Côtes du Rhône a Gigondas, obojí v ročníku 2009. Domaines les Chenets naopak skvělé bílé víno z odrůdy Marsanne.

Minulý týden dorazila dodávka nových vín, která rozhodně stojí za to ochutnat. Domaine du Pesquier nabízí vynikající vína Côtes du Rhône a Gigondas, obojí v ročníku 2009. Domaines les Chenets naopak skvělé bílé víno z odrůdy Marsanne. Víno můžete objednat přes e-shop či ochutnat v listopadu dne 28.11. v Café NONA na Nové scéně Nárdoního divadla.Neváhejte nás kontaktovat, rádi s vámi domluvíme soukromou ochutnávku pro Vás a pár přátel.

28.11. – degustace vín z významných cru – Vacqueyras, Gigondas, Lirac, Crozes-Hermitage

(začátek v 18.30; vstup 350 Kč)

Další řízená ochutnávka nás zavede do čtyř různých domén, jejichž vinice se nacházejí ve slavných apelacích. Crozes Hermitage je oblastí spadající pod severní část Rhôny, v níž se daří zejména vynikajícímu bílému vínu odrůdy Marsanne, které jsme pro Vás vybrali v doméně Les Chenets. Mnohem jižněji pak otec a syn Brunelové produkují vynikající vína v malém a nenápadném vinařství s názvem Chateau Saint Roch, jejich Lirac však rozhodně stojí za to. St. Pierre je malé rodinné vinařství, na němž s úctou k tradici a vášní pro víno hospodaří Jean-François Fauque a jeho rodina.  Čtvrtina rozlohy vinic je osazena velmi starými keři, z nichž jsou vyráběny ty nejlepší rodinné skvosty s apelací Vacqueyras. Domaine Pesquier nám naopak nabídne excelentní, plné a těžké víno plně reprezentující kvalitu oblasti Gigondas.

« zpět
facebook kontakt