Pas à pas

víno s tělem i duší

Pas à pas - francouzské víno s tělem i duší

 

Slovní spojení „pas à pas“ (čti pazapa) znamená ve francouzštině „krok za krokem“. Naším posláním je nabídnout vám kvalitní francouzské víno od malých vinařů, které není běžně dostupné, a to za rozumné ceny.

 

První krok

Od konce devadesátých let jsme podnikali pravidelné cesty do jižní Francie, zejména do kraje Provence. Objevovali jsme rozličné domény, seznamovali se s malými i většími vinařstvími, ochutnávali stovky vzorků, povídali si s vinaři. 
Rok od roku silněji jsme si přitom uvědomovali tento fakt: Zatímco ve Francii lidé pijí kvalitní víno jako doprovod k denním pokrmům a jako zcela dostupnou součást každého dne, u nás doma fran- couzské víno znamená buď luxusní a neúnosně drahou lahev věhlasného château či cru, anebo lahev velmi nekvalitního vína ze supermarketu.

 

Druhý krok

V roce 2011 jsme se rozhodli založit společnost Pas à pas a na- bídnout tak i vám možnost těšit se z poctivého vína. 
Seznamte se v našem sklípku s víny z domén, které nám nejvíce přirostly k srdci, a navštivte některou z pravidelných degustací.
V průběhu ochutnávání vybraných vín se dozvíte i něco z příběhu, který skrývá každé víno v naší nabídce....přijměte pozvání na další cestu. Pokud i vy zažijete nad otevřenou lahví našeho vína radost, poznání a chuť dále objevovat, bude to pro nás velkým zadostiučiněním.

facebook kontakt