Pas à pas

víno s tělem i duší

Víno od nás v Café NONA na Nové scéně

Ve spolupráci s Café NONA pořádáme v listopadu 2011 měsíc francouzského vína. Návštěvníci kavárny a samozřejmě představení na Nové scéně Národního divadla budou moci během celého měsíce ochutnat vína od nás. Začínáme již v úterý 1.11. Přijďte ochutnat.

Ve spolupráci s Café NONA pořádáme v listopadu 2011 měsíc francouzského vína. Návštěvníci kavárny a samozřejmě i návštěvníci představení na Nové scéně Národního divadla budou moci během celého měsíce ochutnat vína od nás. Během listopadu proběhnou i dvě řízené degustace, na nichž budete mít možnost ochutnat vína z Domaine des Chanssaud.

JAKÁ VÍNA JSOU V CAFÉ NONA V NABÍDCE

LES VIGNES DE L´ARQUE
Doména se rozprostírá na 72 hektarech a produkuje kategorie vína „vin de pays d'oc“, „Duché d'Uzès“ a „Cévennes“. Syn spoluzakladatele pana Fabrea se pečlivě stará o vinifikaci hroznů, z nichž rodina vyrábí škálu asi dvaceti druhů vín monocépage a cuvée.

Viognier (100% Viognier)
Víno jemně zlaté barvy, ve vůni po broskvích a meruňkách. Chuť je podtržena tóny zralých meruněk.
Merlot (100% Merlot)
Intenzivní červená barva, ve vůni velmi ovocité. V chuti s výraznými taniny, s dozvukem švestek. Víno prochází dlouhou macerací pod dobu 28 dní. Ideálně doprovází červené maso. 

Cabernet Sauvignon (100% Cabernet Sauvignon)
Víno sytě rubínové barvy, ve vůni zaoblené s nádechem koření. Chuť nádherně plná s dozvukem tabáku a koření. Výborně se hodí k sýrům a jednohubkám. 


DOMAINE DES CHANSSAUD
Vinice rodiny Jaume je spravována z generace na generaci již od roku 1826. Poloha těchto vinic je ojedinělá, neboť část se rozprostírá v oblasti slavné apelace Châteauneuf-du-Pape a část v apelaci
Côtes du Rhône. Víno je pěstováno na rozloze přes 50 hektarů a mnoho pečlivě střežených rodinných cuvée zraje ve velkých dubových sudech.

Côtes du Rhône Blanc (50% Grenache blanc, 50% Clairette)
Víno z vinic starých 15-18 let. Ve vůni velmi aromatické, s typickým nádechem klaretu s vůní hrušek, bílých květů nebo broskví. V ústech naopak vychutnáte plnou a kulatou strukturu chuti odrůdy Grenache. Víno vhodné jako aperitiv či k rybám a mořským plodům.

Côtes du Rhône Rosé (Grenache 60%, Syrah 30% et 10% Carignan)
Víno z vinic starých 15-18 let. V barvě i vůni typické odstíny pro růžové víno s nádechem jahod a malin. V chuti překrásně vyvážená struktura. Výborné k salátům, bílému drůbežímu masu. 

Côtes du Rhône Rouge „Charles de Valois“ (90% Grenache, 6% Syrah, 4% Mourvèdre)
Víno z vinic starých 70-80 let, toto speciální cuvée bylo vytvořeno v roce 1971. Skvostné víno plně reprezentující kvalitu vinařství Chanssaud a oblasti Côtes du Rhôn, jakož i podloží, typické pro sousedství světoznámých vinic Châteauneuf-du-Pape. Víno vyrobené k archivaci, lze jej adekvátně uchovávat minimálně 10 let, maximum své kvality dosahuje po 7-8 letech.

CHÂTEAU SAINT ROCH
Otec a syn Brunelové pěstují víno ve třech oblastech:
Châteauneuf du Pape, Côtes du Rhône a slavné oblasti bílého vína Lirac. Malé nenápadné vinařství, stačí však vyjít schody do malé místnosti pro ochutnávky a po prvním doušku se ocitnete v zajetí chuťové vytříbenosti, čistoty a krystalické upřímnosti jejich vín.Côtes du Rhône (70% Grenache noir, 15% Syrah, 15% Cinsault)
Víno granátové barvy s fialkovými tóny. Ve vůni výrazné červené ovoce. Chuť je perfektně strukturovaná, zcela reprezentující podloží těchto vinic, v závěru dlouho jemně doznívající. Skvělé ke grilovaným masům, žampionům, tvrdým sýrům.
lahev 0,75 l

Lirac blanc 2009 (50% Grenache Blanc, 30% Clairette, 10% Roussane, 10% Viognier)   Ručně sbírané hrozny jsou proměněny vinifikací a zráním ve víno vůně bílých květů a citrusových plodů. Chuť je velmi živá a příjemně se rozvíjející po dalším doušku, na jazyku plně zakulacená s dlouhým dozvukem. Výborně se hodí k drůbežímu masu, rybám, zelenině a čerstvému sýru.  lahev 0,75 l

AOC Lirac Rouge Confidentielle 2007 (Grenache, Mourvèdre, Syrah)
Víno ze starých vinic zraje rok v barikovaných sudech z francouzského dubu. V chuti má nádhernou strukturu, dlouho doznívající tóny červeného ovoce s velmi jemným nádechem dubového dřeva. Výborně se hodí k dušeným masům. Lze jej skladovat po dobu minimálně 5 let.

Informace o ochutnávkách                                 

15.11.  – degustace vín z Domaine des Chanssaud - Côtes du Rhône, Côtes du Rhône Villages, Châteauneuf du Pape                                                                (začátek v 18.30; vstup 250 Kč)


Řízená ochutnávka vás provede takřka celou paletou produkce této rodinné domény, na níž se pěstuje a vyrábí vynikající a chuťově nezaměnitelné víno. Rodina Jaume hospodaří na vinicích z generace na generaci již od roku 1826. Poloha těchto vinic je ojedinělá, neboť část se rozprostírá v oblasti slavné apelace Châteauneuf-du-Pape a část v apelaci Côtes du Rhône a Côtes du Rhône Villages. Víno je pěstováno na rozloze přes 50 hektarů a mnoho pečlivě střežených rodinných cuvée zraje ve velkých dubových sudech.

28.11. – degustace vín z významných cru – Vacqueyras, Gigondas, Lirac, Crozes-Hermitage

(začátek v 18.30; vstup 350 Kč)

Další řízená ochutnávka nás zavede do čtyř různých domén, jejichž vinice se nacházejí ve slavných apelacích. Crozes Hermitage je oblastí spadající pod severní část Rhôny, v níž se daří zejména vynikajícímu bílému vínu odrůdy Marsanne, které jsme pro Vás vybrali v doméně Les Chenets. Mnohem jižněji pak otec a syn Brunelové produkují vynikající vína v malém a nenápadném vinařství s názvem Château Saint Roch, jejich Lirac však rozhodně stojí za to. St. Pierre je malé rodinné vinařství, na němž s úctou k tradici a vášní pro víno hospodaří Jean-François Fauque a jeho rodina.  Čtvrtina rozlohy vinic je osazena velmi starými keři, z nichž jsou vyráběny ty nejlepší rodinné skvosty s apelací Vacqueyras. Domaine Pesquier nám naopak nabídne excelentní, plné a těžké víno plně reprezentující kvalitu oblasti Gigondas.

 

 

 

« zpět
facebook kontakt